Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'zexit_init' not found or invalid function name in /home/u191589/domains/librusrodzina.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 310
Bezpieczeństwo na placu zabaw: dzieci 1-8 lat - jak unikać urazów?
środa, 9 października, 2024

Ümraniye Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Ümraniye Tuvalet Tıkanıklığı AçmaÜmraniye Su Tesisatı Ümraniye Yakın Tesisat Ümraniye Yakın Tesisat olarak, kaliteli hizmet...

Czekoladki na zakończenie roku....

Wybór idealnych czekoladek dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego to nie lada wyzwanie!...

Przewijanie dziecka krok po...

Wielu świeżo upieczonych rodziców martwi się tym, czy będzie umiało zmienić pieluszkę dziecku....

Biuro Detektywistyczne w Warszawie:...

Wstęp: W dobie, gdy relacje międzyludzkie stają się coraz bardziej skomplikowane, rola biur...
Strona głównaZdrowieBezpieczeństwo na placu...

Bezpieczeństwo na placu zabaw: dzieci 1-8 lat

Zabawa na placach zabaw jest świetna dla rozwoju fizycznego, społecznego i myślenia Twojego dziecka.

Większość urazów na placu zabaw jest niewielka – cięcia, siniaki i kilka łez to najbardziej prawdopodobne dramaty. Ale co jakiś czas upadki z urządzeń na placu zabaw mogą prowadzić do poważniejszych urazów.

Najczęstsze urazy na placu zabaw to złamania i zwichnięcia. Te urazy zdarzają się, gdy dzieci spadają z urządzeń takich jak drabinki, małpki i zjeżdżalnie.

Dzieci najczęściej ulegają urazom spadając z urządzeń do wspinaczki, takich jak małpki, głównie dlatego, że tego typu urządzenia znajdują się wysoko. Ale dzieci kaleczą się również spadając ze zjeżdżalni, huśtawek i trampolin.

Przedszkolaki i dzieci w wieku szkoły podstawowej są najbardziej narażone na urazy, ponieważ wciąż rozwijają koordynację ruchową, siłę mięśni oraz zdolność oceny, czy skakanie z małpek jest dobrym pomysłem!

Bezpieczeństwo na placu zabaw: nadzór i umiejętności

Najlepszym sposobem, aby pomóc dziecku uniknąć uderzeń i siniaków na placach zabaw, jest aktywne nadzorowanie dziecka podczas zabawy.

Pozostając blisko dziecka, zwłaszcza gdy próbuje ono czegoś nowego lub skomplikowanego, możesz pomóc w utrzymaniu bezpieczeństwa podczas wizyt na placu zabaw i dać dziecku pewność siebie w rozwijaniu umiejętności ruchowych.

Ważne jest również, aby wybierać zajęcia i sprzęt, które odpowiadają umiejętnościom i możliwościom dziecka. Poniższe wskazówki mogą pomóc w podjęciu decyzji, jaki sprzęt jest najlepszy dla Twojego dziecka:

  • Jeśli Twoje dziecko jest w wieku poniżej trzech lat, staraj się trzymać sprzętu do zabawy o wysokości mniejszej niż 1 m.
  • Jeśli Twoje dziecko jest w wieku 3-5 lat, staraj się trzymać urządzeń do zabawy o wysokości mniejszej niż 1,5 m.
  • Jeśli dziecko ma więcej niż pięć lat, staraj się korzystać z urządzeń, które nie są wyższe niż 2 m od ziemi.

Jeśli dasz dziecku wiele okazji do zabawy i ćwiczeń, będzie ono rozwijało umiejętności potrzebne do bezpiecznego korzystania z małpek, drabinek, huśtawek i zjeżdżalni. Na przykład, kiedy dziecko potrafi już pewnie się wspinać, może spróbować wejść na krótką drabinkę z Twoją pomocą.

Bezpieczne wyposażenie placów zabaw i otoczenia

Bezpieczne wyposażenie placów zabaw i otoczenia

Aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i uniknąć obrażeń na placach zabaw, warto sprawdzić bezpieczeństwo sprzętu i otoczenia placu zabaw:

  • Zapnij dziecko w huśtawkach, jeśli klamry są dostępne. Twoje dziecko będzie mniej narażone na wypadnięcie.
  • Sprawdź, czy sprzęt jest w dobrym stanie, a ogólne otoczenie nie ma oczywistych zagrożeń bezpieczeństwa, takich jak ostre patyki.
  • Sprawdź temperaturę wyposażenia placu zabaw, takiego jak metalowe zjeżdżalnie, słupki, barierki i powierzchnie. Materiały takie jak metal, guma i sztuczna trawa mogą nagrzewać się w słońcu i stać się wystarczająco gorące, aby się oparzyć.
  • Poszukaj bezpiecznej powierzchni gruntu na placu zabaw. Sprzęt powinien być osadzony w grubej warstwie materiału, takiego jak organiczna ściółka, która będzie amortyzować upadki. Może to być również miękka gumowa podłoga. Jeśli twarde powierzchnie są odsłonięte lub poziom mulczu jest zbyt niski, zgłoś to do lokalnej rady.
  • Poszukaj placu zabaw, na którym niektóre lub wszystkie urządzenia są pokryte tkaniną cieniującą lub przynajmniej jest trochę cienia w pobliżu.
  • Poszukaj placu zabaw z ogrodzeniem wokół niego. Pomoże to powstrzymać małe dzieci od biegania na pobliskie drogi. Ułatwia to również opiekę nad kilkorgiem dzieci jednocześnie.

Czytaj dalej

Czekoladki na zakończenie roku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybór idealnych czekoladek dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego to nie lada wyzwanie! Wiemy o tym, bo co roku pomagamy uczniom i ich rodzicom, którzy mierzą się z tym na początku maja (ze względu na matury i wcześniejszy koniec...

Przewijanie dziecka krok po kroku. Jak odpowiednio zmieniać pieluszkę?

Wielu świeżo upieczonych rodziców martwi się tym, czy będzie umiało zmienić pieluszkę dziecku. Ten niepokój nie jest niczym zaskakującym - w końcu to będzie jedna z głównych czynności wykonywanych przy dziecku, dlatego należy zatroszczyć się o to, aby robić...

Biuro Detektywistyczne w Warszawie: Nieoceniona Pomoc w Sprawach Rozwodowych

Wstęp: W dobie, gdy relacje międzyludzkie stają się coraz bardziej skomplikowane, rola biur detektywistycznych, zwłaszcza w kontekście spraw rozwodowych, jest nie do przecenienia. Szczególnie w Warszawie, gdzie rynek usług detektywistycznych rozwija się dynamicznie, agencje detektywistyczne, jak agencja detektywistyczna w...