Kolorowanie to jedna z aktywności, która poza dostarczaniem najmłodszym przyjemności pozwala również ćwiczyć motorykę małą rąk, co jest niezbędne dla późniejszej nauki pisania. Co ciekawe, po ulubione kolorowanki, często połączone również z rebusami sięgają nie tylko najmłodsi.
Dlaczego kolorowanie jest ważne?
Już od początku edukacji przedszkolnej, a nawet i wcześniej, dzieci dostają od rodziców i nauczycieli kolorowanki. Co ciekawe, nie każdy wie, że celem aktywności jest nie tylko chwila wytchnienia i wyciszenie młodego człowieka. Początkowo powinien on dostawać kolorowanki wyłącznie składające się z dużych elementów, bez zbędnych, drobnych szczegółów. Dziecko uczy się w ten sposób panować nad kredką, utrzymywać w wyznaczonym obszarze, co nie należy do czynności najłatwiejszych. Z czasem poziom trudności może być coraz bardziej zaawansowany, wszystko dzięki wprawie, jaką nabiera maluch.
U dzieci w młodszym wieku szkolnym poza klasycznymi kolorowankami pojawiać się mogą nieco bardziej atrakcyjne formy, połączone z rebusami czy logicznymi zadaniami. Zyskują one większą atrakcyjność i potrafią „zająć na dłużej”, rozwijając jednocześnie np. sferę myślenia logicznego.
Gdzie szukać inspiracji?
Obecnie dostęp do zróżnicowanych kolorowanek i zadań czy rebusów jest znacznie prostszy. Dzięki portalowi https://childdevelop.pl/worksheets/tag-coloring-sortpop/, z którego korzystać mogą i nauczyciele i rodzice, w prosty i wygodny sposób można zyskać dostęp do naprawdę interesujących materiałów. Kolorowanki edukacyjne sprawdzą się w każdej sytuacji, w domu, w przedszkolu, w szkole, ale też na świetlicy, w podróży czy każdym miejscu, gdzie dziecko chce i może poświęcić chwilę na doskonałą zabawę, czasem – połączoną z nutką nauki.
Udostępnione na portalu materiały można szybko i łatwo wydrukować. Ćwicz spostrzegawczość swojego dziecka, rozwijaj wiedzę i umiejętności, wspieraj rozwój małej motoryki, kolorowanki edukacyjne bawią i uczą jednocześnie. Szukaj wygodnie po kategoriach tematycznych lub kart dopasowanych do wieku Twojego dziecka, lub uczniów.